شرکت میراب

مهندس مرتضی توجه موسس گروه صنعتی میراب (سهامی خاص) فعالیت خود را از سال ۱۳۵۸ در یک کارگاه ۳۵۰ متری استیجاری حوالی میدان آذری تهران و تحت نام فرمینکار آغاز نمود. فعالیت فرمینکار با طراحی و ساخت انواع مدل های قطعات صنعتی (قالبسازی صنعت ریخته گری) آغاز شد. این قطعات در ابتدا شامل پیراهن سیلندر لوکوموتیو راه آهن، پوسته سیلندر موتورهای درمن دیزل، قطعات چدنی انواع پمپ های سانتریفوژ، جریان محوری و شناور، چدنی اگزوز انواع خودروها و قطعات حساس مورد نیاز صنعت خودرو و صنایع دیگر می شدند. با توسعه فضای کار، از سال ۱۳۶۱ واحد ریخته گری با کوره های دوار گازوئیلی برای تولید قطعات چدنی ایجاد شد. طبق قانون، کلیه واحدهای صنفی که از کارگاه به کارخانه تبدیل می شوند، می بایست خارج از محدوده ۱۲۰ کیلومتری شهرهای بزرگ فعالیت کنند، با این حال، وزیر وقت صنایع سنگین جهت حمایت از کارگاه فرمینکار در سال ۱۳۶۲ طرح ادامه فعالیت صنعتی این شرکت در تهران را در هیات وزیران مطرح نمود که به دلیل اهمیت ویژه و اولویت فعالیت این شرکت، مجوز ادامه و توسعه فعالیت صنعتی آن به طور ویژه برای شهر تهران صادر شد

 

شرکت میراب
شرکت میراب

تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، تولید شیرهای صنعتی مورد نیاز آبرسانی کشور، مانند بسیاری کالاهای دیگر ، وابسته به سازندگان غیر ایرانی بود و از خارج وارد می شد. اما در دوران جنگ تحمیلی و با اعمال تحریم های غرب، جهت گیری سیاست کاهش وابستگی کشور و لزوم گسترش شبکه آبرسانی کشور، موسس این گروه صنعتی در سال ۱۳۶۵ را به این تصمیم رساند که هدف گذاری بلند مدت خود را بر تولید شیرهای صنعتی مورد نیاز صنعت آب و فاضلاب تنظیم و وارد عرصه این صنعت مهم گردد. این تصمیم متکی به تجارب کسب شده در زمینه های مدلسازی، ریخته گری، ماشین کاری قطعات و نیز افزایش تجهیزات مورد نیاز این صنعت بود.

عزم راسخ شرکت برای پیوند همکاری با صنعت آب و فاضلاب کشور این شرکت را مجبور کرد تا نامی برازنده برای فعالیت جدید خود انتخاب کنند. نام جدید میراب برای شرکت انتخاب شد و این شرکت ضمن ایجاد ارتباط با شرکت های صاحب نام صنعت شیرسازی دنیا و کسب تجارب و فن آوری آنان، ساخت اولین سری شیرهای پروانه ای را با کیفیت مطلوب و برابر با استانداردهای بین المللی آغاز کرد. نتایج بررسی های میدانی به کارگیری و استفاده از تجهیزات هوشمند در صنعت آب، نشان از بهبود روش ها و افزایش سطح کمی و کیفی بهره برداری از تاسیسات صنعت و از جمله شیرآلات آب را دربرداشت. در سال های بعد، شرکت میراب با برقراری ارتباط با بزرگان صنعت اتوماسیون جهان توانست گام موفق دیگری در این مسیر بردارد و با تامین عملگرهای برقی مدرن گروه صنعتی AUMA آلمان، عملگرهای هیدرولیک شرکت HAWE وRexroth  آلمان و عملگرهای بادی شرکت Festo آلمان، خدمت دیگری را به صنعت آب میهن عزیزمان ارائه نمود.

 

همکاری با سایر صنایع (نفت، گاز و پتروشیمی)

کاربرد تولیدات میراب در بخشی از صنایع نفت، گاز و پتروشیمی کشور نیز دلیلی بود که نقش موثر شرکت میراب را در شرکت های مختلف تابعه وزارت نفت، پررنگ کند. تولید شیرهای مخصوص آب شور دریا برای بخش آب گیر پالایشگاه گاز عسلویه در فازهای ۱، ۲ و ۳ درسالهای ۱۳۷۵ و فازهای بعدی در سال های بعد از آن، بخشی از این فعالیت هاست.

فاز اول
در سال ۱۳۸۶، با توجه به افزایش حجم تولید، این شرکت با خرید زمینی به مساحت ۲۰۰٫۰۰۰ متر مربع در شهرک صنعتی شمس آباد ، فاز اول طرح توسعه خود را آغاز نمود و از ابتدای سال ۱۳۹۰، تمامی واحد ها، بجز ریخته گری و آزمایشگاه، به این محل انتقال یافتند. انتقال بقیه واحدهای شرکت تا پایان سال ۱۳۹۹ به طول انجامید که فعالیت شرکت میراب پس از آن، در سایت شمس آباد به طور یکپارچه انجام می شود.
فاز دوم
میراب در فاز دوم طرح توسعه خود، واحد ریخته گری و آزمایشگاه را به سایت شمس آباد منتقل کرده است و از مهرماه سال ۱۳۹۸ فرآیند تولید به شکل یکپارچه در حال انجام است، همچنین فاز دوم توسعه، ظرفیت تولید ریخته گری میراب را تا پنج هزار تن در سال افزایش داده است که کلیه آلیاژهای چدن، انواع فولادهای کربنی و آلیاژی از قبیل استنلس استیل و داپلکس برای شیرآلات و تجهیزات مناسب آب شور تولید می گردد .

شرکت میراب

ما نماینده رسمی هستیم

شرکت نوین کالا یکی از نمایندگان رسمی شرکت شیلان در زمینه فروش و تامین شلنگ و شیر های پیسوار است. این شرکت با سالها تجربه و دانش فنی در این حوزه، مشتریان خود را با محصولات با کیفیت و مطابق با استانداردهای بین المللی شرکت شیلان تأمین می کند. شرکت نوین کالا از طریق وب سایت، تلفن و فروشگاه های خود، خدمات پس از فروش و مشاوره رایگان به مشتریان ارائه می دهد. شرکت نوین کالا به عنوان یک نماینده رسمی شرکت شیلان ، افتخار دارد که با همکاری این شرکت پیشرو در تامین تاسیسات ساختمانی و صنعتی، به رضایت و اعتماد مشتریان خود بپردازد.

 

دسته‌بندی محصولات شیرآلات میراب

شیلنگ پکیج و فن کوئل

112015442

شیلنگ پیسوار